Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury z siedzibą w Pałacu w Trzebiatowie obchodzi jubileusz 40-lecia działalności. TTK powstało w 1978 r. z inicjatywy osób zaangażowanych w organizowanie obchodów 700 – lecia Trzebiatowa. Rozbudzona wówczas inicjatywa nie skończyła się wraz z rocznicowymi obchodami, lecz owocuje do dziś coraz to nowymi formami działania.
Komitet organizacyjny obchodów rocznicy nadania praw miejskich 28 maja 1978 r. przekształcił się w Towarzystwo, wybrano Zarząd, Komisję Rewizyjną i Sąd Koleżeński.
W chwili obecnej TTK liczy 24 osoby. Zarząd TTK stanowią: przewodnicząca – Renata
Teresa Korek, zastępca – Renata Tracz, sekretarz – Piotr Żak, skarbnik – Anna Rzepecka, księgowa (członek zarządu) Teresa Oświęcimska.
Celem Towarzystwa jest prowadzenie działalności kulturalnej, popieranie inicjatyw społecznych służących rozwojowi i upowszechnianiu kultury oraz zachowaniu dziedzictwa kulturowego i historycznego miasta i okolic. Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury jest organizacją pozarządową angażującą się w wiele przedsięwzięć, współorganizuje największe imprezy odbywające się na terenie miasta i gminy Trzebiatów.
Wraz z Trzebiatowskim Ośrodkiem Kultury współorganizuje „Spotkanie Czterech Świec”, poświęcone pielęgnowaniu tradycji czterech trzebiatowskich wyznań (greckokatolickiego, prawosławnego, rzymskokatolickiego, ewangelicko – augsburskiego); „Sąsiady” – Trzebiatowskie Spotkania Kultur. Od kilku lat TTK bierze czynny udział w organizacji Trzebiatowskiego Święta Kaszy, Nocy w Muzeum, Europejskich Dni Dziedzictwa. Stoisko TTK jest też zawsze wyeksponowane podczas Dożynek Gminnych i Powiatowych.
TTK popiera badania naukowe i prace popularyzujące problematykę miasta Trzebiatowa
i regionu. Ponadto opiekuje się Muzeum Pałacowym, kupuje nowe eksponaty, zbiera środki na renowację mebli, stale powiększa zbiory.
Trzebiatowskie Towarzystwo Kultury współpracuje z organizacjami gminnymi podczas wielu przedsięwzięć, takich jak organizacja wystaw, spotkań, objazdów naukowych, paneli dyskusyjnych, podejmuje działania na rzecz zachowania wspólnego dziedzictwa kulturowego, na podtrzymanie tradycji, kultury.