Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach zaprasza do udziału w wydarzeniach, które zostały przygotowane w ramach tegorocznego „Tygodnia Bibliotek”.

W tym roku “Tydzień Bibliotek” przypada miedzy 8-15 maja. W tym miesiącu będą kontynuowane również obchody jubileuszu 70-lecia powstania w Gryficach Miejskiej Biblioteki Publicznej. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała program, który podkreśli wagę tego wydarzenia. Atrakcji jest sporo. Na pierwszy ogień pójdzie próba bicia rekordu Polski w grupowym czytaniu regionalnej legendy. Impreza organizowana jest 7 maja 2018 r. wspólnie z polskim przedstawicielem Księgi Rekordów Guinnessa. We wtorek (8 maja) odbędzie się miejskie dyktando, w którym wezmą udział uczniowie gminnych szkół. Natomiast w środę 9 maja bibliotekę odwiedzi Tomasz Sekielski – dziennikarz śledczy oraz autor książek. „Tydzień Bibliotek” zakończy się festynem rodzinnym, w którym wezmą udział m.in. pisarze i poeci oraz odbędą się koncerty.

To oczywiście nie koniec jubileuszu. Obchody 70-lecia MBP w Gryficach zakończą się w grudniu br. O tym jak będą wyglądać kolejne jubileuszowe atrakcje, będziemy informować Was regularnie.

Europejski Tydzień Bibliotek, Gryfice, Miejska Biblioteka Publiczna w Gryficach,

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here