Zrobiło się zimno i tak naprawdę nic w tym dziwnego, bo w końcu jest końcówka listopada. Zaczyna prószyć śnieg, a ma go padać więcej i też nic w tym dziwnego. Dziwne jest jednak to, że mimo zapewnień ekipy rządzącej ludzie nie mają węgla, bo nie mają za co go kupić, więc przyjdzie im posmakować tego zimna na własnej skórze.

Od mieszkańców Gminy Brojce otrzymaliśmy informację, że sprawa wypłaty dodatku węglowego nie zostanie załatwiona w przewidzianym ustawowo terminie, ponieważ gmina nie otrzymała środków z budżetu państwa na sfinansowanie wypłaty dodatków węglowych. Nowy termin załatwienia sprawy wskazuje się na 30 grudnia 2022 roku, ale wcale nie wiadomo, czy będzie ona załatwiona.

Do tego czasu mieszkańcy muszą sobie jakoś radzić i tyle. Dotarł do nas sygnał, że prawdopodobnie taka sama sytuacja jest w Gminie Płoty, więc ustawy swoje, a rzeczywistość swoje ma prawa. Wypada tylko współczuć mieszkańcom, którzy ogrzewają się węglem, bo naprawdę zrobiło się zimno. Czy koniec grudnia będzie tym terminem, kiedy na pewno dodatki trafią do ludzi?

BRAK DODATKU

Poprzedni artykułFotorelacja z wernisażu wystawy Andrzeja Samulaka
Następny artykułKamienne Gody małżonków z Gryfic