Janowo (niedaleko Rewala) to naprawdę maleńka wioska. Jest tutaj pięć gospodarstw, z czego tylko trzy są zamieszkane. Jednakże to właśnie w Janowie realizuje się wielki projekt kulturalny.

Dwa tutejsze gospodarstwa od lat stały puste i powoli zamieniały się w ruinę – aż pojawił się pomysł, aby, za pomocą sztuki – dać im nowe życie. Pod patronatem tygodnika „Angora” powstaje w nich wioska artystyczna.

kryty teatr w wiosce artystycznej janowo, wioska artystyczna janowo koło rewala w której występuje teatr improwizowany impro atak
Scena plenerowa w malutkiej miejscowości Janowo, w której powstaje Wioska Artystyczna. Każdego wakacyjnego dnia o 20:15 odbywa się tu improwizowany spektakl, tworzony przez aktorów na życzenie widowni.

Udało się już nawiązać współpracę z artystami – od 25 czerwca do 31 sierpnia na nowo powstałej, zadaszonej scenie plenerowej, codziennie o godzinie 20.15 odbywać się będą występy Teatru Improwizacji IMPRO Atak! Zespół ten, jak sama nazwa wskazuje – specjalizuje się w improwizacji teatralnej – na scenę wychodzą bez gotowego scenariusza, a to, jak potoczy się akcja – zależy w dużej mierze od publiczności.

Każdy może przyjechać na spektakl, a o tym, ile zapłacić za bilet, decyduje widz. Na krzesłach leżą koperty z napisem „CO ŁASKA” – należy do nich włożyć kwotę, którą uzna się za stosowną.

Grupa od kilku już lat z powodzeniem występuje na deskach łódzkiego Teatru Nowego, w sopockiej Operze Leśnej oraz w PROMIE Kultury na warszawskiej Saskiej Kępie.

Uruchomiono też  darmowy transport na przedstawienia: codziennie o godzinie 19.15 spod Ośrodka Wypoczynkowego Mieszko przy ulicy Piastowskiej 26 w Rewalu wyrusza autokar do janowskiej Wioski Artystycznej.

Poniżej mapka pokazująca dojazd do Janowa z Gryfic:

Mapa pokazująca jak dostać się z Gryfic do wioski artystycznej Janowo.
Mapa dojazdu z Gryfic do Janowa.

oraz z miejscowości nadmorskich:

mapa dojazdu do wioski artystycznej Janowo w powiecie gryfickim
Dojazd do Wioski Artystycznej Janowo z miejscowości nadmorskich (źródło: janowo.art).

Do celu poprowadzą Was znaki widoczne poniżej:

wioska artystyczna janowo, ustawione przy drodze znaki kierują przyjezdnych
Banner kierujący do Janowa

Wioska Artystyczna Janowo to niesamowity projekt, który zdecydowanie zasługuje na odwiedziny zarówno każdego mieszkańca powiatu gryfickiego, jak i gościa przybywającego na Wybrzeże Gryfickie.

Poprzedni artykułOtwarcie nowoczesnych boksów na rowery w Mrzeżynie
Następny artykułNiemyte jagody przyczyną śmiertelnej choroby?