Kolejny raz w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury pojawili się białostoccy animatorzy Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, by przez parę wakacyjnych tygodni prowadzić zajęcia dla dzieci w ramach „Wakacji w Pałacu”.

Podczas dwóch pierwszych tygodni zajęć Państwo Joanna i Leszek Talipscy wprowadzali dzieci w świat kreatywnych gier bez prądu („Dobble”, „Halli Galli”,”Speed cups”, „Węże i drabiny” „Pszczółki”, czy „Fun Farm”), układanek i klocków. Zabawa za pomocą klocków Plus-Plus, Bampów, PlayMais daje nieograniczone możliwości tworzenia i jest doskonałym materiałem dla dziecięcej wyobraźni. Zabawa rozwija wyobraźnię młodych konstruktorów, ich kreatywność, pasję tworzenia, zdolności manualne i zręczność, uczy cierpliwości i pracy w grupie.

Kolejną wakacyjną propozycją dla dzieci i młodzieży był spektakl pt. “Cyberpułapka” w wykonaniu teatru ADU-ARTIS z Krakowa. Przedstawienie profilaktyczno – edukacyjne dotyczyło problemu zagrożenia cyberprzemocą, zagubienia się w wirtualnym świecie, uzależnienia od gier i telefonów komórkowych. Bohaterowie spektaklu przedstawili sytuacje, w których młodzi ludzie stają się ofiarami przemocy wirtualnej. Aktorzy zachęcali młodzież do większej aktywności fizycznej, nawiązali rozmowę zarówno z dziećmi, jak i obecnymi na spektaklu rodzicami. Miejmy nadzieję, że spektakl będzie kolejnym powodem do refleksji na temat zalet i wad nowoczesnych technologii.

Dzieci w ramach “Wakacji w Pałacu” odwiedziły także „Gościniec” w Trzebiatowie. Jest to miejsce, gdzie Państwo Kołakowscy hodują konie islandzkie i zapraszają dzieci na przejażdżki. Konie tej rasy osiągają wzrost w granicach 1,25-1,45 m, ale są za to silne i wytrzymałe, krępej budowy ciała. Wyróżniają się bujnymi grzywami i ogonami, rozmaitością umaszczenia, a w zimie grubą i gęstą niczym u niedźwiedzia sierścią. Ze względu na łagodne usposobienie, zamiłowanie do ruchu i wygodny dla jeźdźca sposób poruszania się cieszą się ogromną popularnością w całej Europie jako wierzchowce wykorzystywane w celach rekreacyjnych i sportowych.

Zajęcia dla dzieci odbywają się w Pałacu od wtorku do piątku w godz. 10:00 – 12:00.

Zapraszamy!