Dziś pierwsze osoby przybyły odebrać włókninę filtracyjną z Gryf Areny w Gryficach. Jest to działanie gryfickiego samorządu powiatowego, mające na celu wsparcie mieszkańców w dobie epidemii.

Starostwo Powiatowe w Gryficach zakupiło dużą ilość włókniny i wszyscy chętni z powiatu gryfickiego mogą przyjść lub przyjechać do Gryf Areny po materiał na maseczki. Włókninę pobrało już Barkowo i Koło Gospodyń Wiejskich, które będzie szyło maseczki dla swoich mieszkańców. Zapowiedziała się też sołtys Rybokart. Każdy, kto chce uszyć maseczkę dla siebie, rodziny bądź mieszkańców sołectwa lub gminy może zgłosić się po materiał do Gryf Areny.

Jest nam niezmiennie miło, że akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Odwiedzili nas mieszkańcy z gminy Trzebiatów oraz sołectwa Barkowo. Pozdrawiamy Panią Sołtys wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich Barkowo, gdzie Panie ruszyły z akcją szycia maseczek dla swoich mieszkańców Niezmiernie cieszymy się, że możemy pomóc. Zapraszamy kolejnych chętnych! – mówi Ryszard Chmielowicz, starosta powiatu gryfickiego

gryf arena
W Gryf Arenie dostępny jest materiał na maseczki, który zakupiło Starostwo Powiatowe. Foto: Gryf Arena PCSRiP