Wspaniale wypadli w Koszalinie Kamil i Kuba Łabędzcy. W Turnieju Mikołajkowym „Szachiści grają dla Polonii” w klasyfikacji do lat 9. najlepszy okazał się Kamil Łabędzki z UKS Szach Gryfice (zajął 7. miejsce), a w klasyfikację do lat 6. wygrał jego brat – Kuba (który był 28.).

kamil-gra-z-panem-kopertowskim-z-kolobrzegu
Kamil Łabędzki przy szachownicy

Dzięki zwycięstwu w swojej kategorii wiekowej, Kamil będzie grał w finale  „Szachiści grają dla Polonii”, który w przyszłym roku zostanie rozegrany w Sejmie RP.

Dokładne wyniki turnieju można znaleźć na stronie chessarbitra.

Zawody, w których uczestniczyło 57. dzieci wygrał Filip Łuczak z Hetmana Koszalin.

Gryfice miały swoich reprezentantów również na innych turniejach.

W niedzielę, 4 grudnia, w Kołczewie k/Dziwnowa rozpoczął się trzydniowy (kolejne dni to 17 i 18 grudnia) turniej Kołczewo Open. Po trzech rundach prowadzi Jakub Kubiak z UKS Szach Gryfice przed Janem Tymrakiewiczem ze Świnoujścia i Kazimierzem Łaszewskim z UKS Szach Gryfice.

Magnus Carlsen po raz kolejny najlepszym szachistą świata!

Norweg w dogrywce w szachach szybkich pokonał ostatecznie Rosjanina Siergieja Karjakina i obroni tytuł.

Zapowiedzi nadchodzących turniejów w regionie:

• W sobotę, w Stargardzie, odbędzie się XV Memoriał Szachowy Stanisława Szumskiego i Marysława Kostki. upamiętniający zmarłych stargardzkich szachistów.
  • W niedzielę, w Kamieniu Pomorskim, odbędzie się IX Turniej Mikołajkowy.
  • W najbliższy weekend, w Szczecinie, w Domu Kultury SM „Wspólny Dom” odbędą się turnieje z cyklu 4 Pory Roku. W sobotę turnieje dla dzieci i młodzieży, a w niedzielę turniej open.
Poprzedni artykułKoncert charytatywny dla Maćka!