Z jedenastoma medalami (dwa złote, dwa srebrne i siedem brązowych) wrócili zawodnicy „Mokasyna” Płoty z Halowych Mistrzostw Województwa juniorów, juniorów młodszych, młodzików i dzieci starszych, które odbyły się w Szczecinie.

Reprezentanci „Mokasyna” Płoty ustanowili także ponad dwadzieścia rekordów życiowych i cztery rekordy klubu w kategoriach wiekowych.

Cztery medale „Mokasyny” wywalczyły w biegach płotkarskich. W kategorii młodzików z nowym rekordem życiowym – 9,78 zwyciężył Kacper Sobieralski, wśród juniorek drugie miejsce wywalczyła Paulina Zdzięborska, a trzecia z nową „życiówką” (9,99) była Martyna Konieczko.

Trzecie miejsce w klasyfikacji juniorów młodszych z nowym, bardzo dobrym rekordem – 8,94 zajął Piotr Świtoń. Na uwagę zasługują także wyniki Marii Habrych (10,19), Leny Znajewskiej (10,30), Poli Opasały (10,82), Oleksandra Chernyshova (10,66) i Neli Manturewicz (11,80).

Sześć „blaszek” zawodnicy zdobyli w skoku wzwyż. Tutaj w rywalizacji juniorek złoto wywalczyła Martyna Konieczko (z nową „życiówką” – 162 cm), srebrny medal wyskakała Paulina Zdzięborska, a brąz Zofia Bątkiewicz. Pozostałe medale – brązowe wyskakali: Kacper Sobieralski (nowa „życiówka” – 162), Piotr Świtoń oraz w kategorii U14 Maja Sobieralska (dla której był to pierwszy medal mistrzostw województwa).

Jedenasty medal to zasługa Leny Znajewskiej w skoku w dal. Wynik 4.63 „dał” brązowy krążek. Na duże brawa zasługują zawodnicy, którzy medali nie zdobyli, ale ustanowili wartościowe rekordy: Piotr Świtoń -5.50, Maria Habrych – 4.79 oraz w U14 Nela Manturewicz i Julia Krzyżanowska – obie po 4.02.