“Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to, co ma lecz przez to, czym się dzieli z innymi.” – św. Jan Paweł II.

Czasem w naszym życiu zdarzają się sytuacje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. W wyniku różnych zdarzeń losowych w jednej chwili możemy stracić cały swój majątek. W takiej sytuacji może być każdy z nas. Warto o tym pomyśleć szczególnie wtedy, gdy blisko nas ktoś inny właśnie potrzebuje pomocy.

Na początku października w miejscowości Czarne (gmina Płoty) w jednym z mieszkań wybuchł piec kaflowy. W związku ze zniszczeniami spowodowanymi wybuchem, poszkodowana została pięcioosobowa rodzina. Zniszczona kuchnia wymaga remontu.

Aby pomóc poszkodowanym, Dom Kultury w Płotach organizuje dla nich zbiórkę. Potrzebny jest sprzęt AGD, przybory kuchenne, meble. Każdy, kto chciałby pomóc może przynieść rzeczy do Domu Kultury w Płotach od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 18:00.

W najbliższą sobotę, tj. 14.10. 2017 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Płotach  zorganizowany zostanie również festyn charytatywny. Festyn odbędzie się w godzinach od 11:00 do 13:00. Pieniądze, które uda się uzbierać trafią do poszkodowanej rodziny.

Pamiętajcie, że dobro wraca ze zdwojoną siłą!

Click on a tab to select how you'd like to leave your comment

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here