W niedzielę 7 lutego br., zawodniczki GTS PLAS Gryfice rozegrały kolejne mecze w lidze wojewódzkiej młodziczki. Niedzielnymi rywalkami naszych dziewcząt był gospodarz spotkania Pomorzanie Szczecin oraz Gryf Szczecinek.

Pierwszy mecz ze szczeciniankami pokazał jaki charakter i serce do walki mają gryficzanki. Pierwszy set dosłownie sparaliżował nasz zespół. Silna zagrywka przeciwnika spowodowała że przegrywaliśmy już na starcie 10:0. Słabe przyjęcie naszego zespołu doprowadziło do tego, że set kończymy sromotną przegraną do 11:25. Drugą partię dziewczęta zaczęły podobnie i wszystko wskazywało na to, że niestety ale nie podniesiemy się już z kolan. Przy stanie 10:3 dla Pomorzanek nasze dziewczęta odrodziły się niczym „Feniks z popiołu”, nasza bardzo dobra zagrywka spowodowała w zespole Pomorzanek wiele błędów w przyjęciu. Każdy punkt naszych dziewcząt dodawał im coraz większych skrzydeł, radość ze zdobytego punktu tworzyła z naszego zespołu idealnie pracującą maszynę, a przeciwnika doprowadzała do totalnej frustracji i niedowierzania tego, co dzieję się na boisku. Ten przeskok w jakości gry doprowadził gryficzanki do wygranego seta 25:18. Tie break to pokaz konsekwentnej gry z drugiego seta i wygrana 15:8. Drugi mecz ze Szczecinkiem to już pełna kontrola gry naszego zespołu i doprowadzenie do zwycięstwa 2:0.

Ogromne gratulacje i brawa dla dziewcząt za serce do walki. Pozostaje nam dalej trzymać mocno kciuki za kolejne spotkania.