Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych – tymczasem już od dzisiaj trwa policyjna akcja “Znicz 2018”. Akcja ta potrwa do niedzieli – 4 listopada. W jej ramach na drogach zarówno powiatu gryfickiego, jak i całego województwa pojawi się zdecydowanie większa ilość patroli ruchu drogowego. Ponadto w okolicach gryfickiego cmentarza wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Zmiany w organizacji ruchu w rejonie cmentarza obowiązywać będą w dniach 31.10.2018-02.11.2018.  Ulice Broniszewska, Polna oraz Słowiańska staną się drogami jednokierunkowymi. Ze zmianami zapoznać się z można na poniższej mapce:

Czasowa organizacja ruchu związana z dniem Wszystkich Świętych na terenie Gryfic. Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Gryficach.
Czasowa organizacja ruchu związana z dniem Wszystkich Świętych na terenie Gryfic. Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Gryficach.

Zarówno w okolicach cmentarza, jak i na drogach dojazdowych do miast spodziewać się można dużego natężenia ruchu. W miarę możliwości – korzystajmy zatem ze środków komunikacji publicznej, a w przypadku, gdy wybierzemy samochód – pamiętajmy o obowiązujących w najbliższych dniach zmianach w organizacji ruchu.

W ramach akcji “Znicz” policja będzie używać zarówno oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorem oraz laserowymi miernikami prędkości.  Badany będzie również stan trzeźwości kierujących.

Gryficka policja przypomina kierowcom, by zwracali uwagę na znaki drogowe i nie jeździli “na pamięć”, a pieszym – by korzystali z chodników bądź poboczy, zachowywali szczególną ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię – apeluje również do pieszych, by w przypadku, kiedy poruszają się po zmroku poza obszarem zabudowanym – pamiętali o obowiązku noszenia odblasków.

Ponadto KPP w Gryficach apeluje:

“Podczas udziału w uroczystościach religijnych tj. procesjach, mszach czy też przebywając w dużych skupiskach, należy właściwie zabezpieczać i dbać o przedmioty wartościowe np. telefony komórkowe, czy portfele umieszczając je w wewnętrznych kieszeniach garderoby, a przede wszystkim nie zabierajmy ze sobą dużych ilości pieniędzy. Ta sama zasada dotyczy samochodów pozostawianych na parkingach w rejonie nekropolii, należy pamiętać, aby nie zostawiać przedmiotów wartościowych na widoku np. na podszybiu czy siedzeniach w myśl zasady, iż sytuacja czyni złodzieja.”