XXXVI Ogólnopolski Dziecięco – Młodzieżowy Festiwal Piosenki „O Bursztynową Nutkę” za nami.

8 czerwca 2018 r. w trzebiatowskim pałacu odbył się XXXVI Ogólnopolski Dziecięco – Młodzieżowy Festiwal Piosenki „O Bursztynową Nutkę”. Uroczystego otwarcia festiwalu, dokonali dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renata Teresa Korek i Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański.

występy artystyczne, Trzebiatowski Ośrodek Kultury, Bursztynowa Nutka 2018
Uroczyste otwarcie festiwalu przez dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury Renatę Teresę Korek i Burmistrza Trzebiatowa Józefa Domańskiego.

Do tegorocznej edycji festiwalu zgłosiło się ponad 90 wykonawców, w tym soliści i zespoły m.in. z: Świnoujścia, Goleniowa, Gorzowa Wielkopolskiego, Kołobrzegu, Złocieńca, Gdańska, Szczecina, Gryfic, Piły, Karnic,Świdwina, Rymania, Drzonowa, Trzebiatowa i Mrzeżyna.

Jury po przesłuchaniu wykonawców, wybrało laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych z podziałem na solistów i zespoły:

KATEGORIA klasy I-III SOLIŚCI:
I miejsce – Julia Ojrzyńska, Grundschule „Am See” Löcknitz Niemcy,” Laleczka z saskiej porcelany”, opiekun Malwina Bieganowska.
II miejsce – Hanna Małecka, Goleniowski Dom Kultury, „Lubię deszczyk”, opiekun Dorota Gołębiowska
III miejsce – Lidia Maciaszczyk, Młodzieżowy Dom Kultury, „ISKRA” w Pile   „Papuga z dziobem”, opiekun Iwona Branderburger
III miejsce – Lena Soroko, Złocieniecki Ośrodek Kultury, „Żaby”, opiekun Wioletta Krzemińska
Wyróżnienie: Maja Konieczka, Trzebiatowski Ośrodek Kultury, „Taniec w deszczu”, opiekun Renata Jankowska.

występy artystyczne, Trzebiatowski Ośrodek Kultury, Bursztynowa Nutka 2018

KATEGORIA klasy I-III  ZESPOŁY
I miejsce – Zespół wokalny „Figielek”,, Szkoła Podstawowa w Drzonowie, „Kolorowa stonoga”, opiekun Zbigniew Mucha
II miejsce – „Biedronki”, Miejski Dom Kultury w Świnoujściu Filia Warszów, „Choć masz mało lat”, opiekun Magdalena Tereszko
III miejsce- „Bursztynki”, Trzebiatowski Ośrodek Kultury, „Bo to jest rodzina”,  opiekun Renata Jankowska

KATEGORIA IV–VI SOLIŚCI
I miejsce – Hanna Papa, Goleniowski Dom Kultury, „Za daleko do nieba”, opiekun Dorota Gołębiewska;
II miejsce – Aleksandra Gaładyk, Szkoła Podstawowa Nr 8 w Kołobrzegu, „W wesołym miasteczku”, opiekun Maria Dudek;
II miejsce – Martyna Chwojnicka, Młodzieżowy Dom Kultury „ISKRA” w Pile, „Burza”, opiekun Iwona Branderburger;
III miejsce – Kornelia Maros, Goleniowski Dom Kultury, „Moja pasja”, opiekun Dorota Gołębiewska;
WyróżnieniaUrszula Zielińska, Trzebiatowski Ośrodek Kultury, „Jestem jaka jestem”, opiekun Renata Jankowska,
Marianna Mężyńska, Chrześcijańska Szkoła Montessori w Gdańsku, ”Reklama”, opiekun Maria Dudek

KATEGORIA IV–VI ZESPOŁY
I miejsce – Zespół wokalny „Chochliki
”, Złocieniecki Ośrodek Kultury, Ewrybadyczna”, opiekun Wioletta Krzemińska,
II miejsce – „Świetliki”, Szkoła Podstawowa Nr 1, 2, 3 w Świdwinie, „Kolorowe marzenia”, opiekun Robert Uss.
III miejsce- „Mini Bend”, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Trzebiatowie, „Troszeczkę ziemi, troszeczkę słońca” ,opiekun Andrzej Drozdowski
Wyróżnienie: „Wesoła ekipa”, „ALLEGRETTO” Szczecin, „Domowa piosenka”, opiekun Renata Matysek

występy artystyczne, Trzebiatowski Ośrodek Kultury, Bursztynowa Nutka 2018

KATEGORIA KLASY VII i GIMNAZJUM SOLIŚCI:
I miejsce – Karolina Kinik, Goleniowski Dom Kultury, „Ja się boje sama spać”, opiekun Dorota Gołębiowska
II miejsce – Julia Kolanek, Szkoła Podstawowa w Gryficach, „Czy nastanie znów świt”, opiekun Krzysztof Kolanek
III miejsce – Wiktoria Kopaczewska, Trzebiatowski Ośrodek Kultury, „Jeszcze nie widziałam”, opiekun Renata Jankowska
III miejsce – Gabriela Stogowska,Gimnazjum w  Karnicach, „Wieża melancholii”, opiekun Jolanta Dąbrowska
Wyróżnienia: Anna Mazur, Złocieniecki Ośrodek Kultury, „Będziesz chciał”, opiekun Wioletta Krzemińska,
Małgorzata Ścisłowska, Złocieniecki Ośrodek Kultury, „Zostań”, opiekun Wioletta Krzemińska

KATEGORIA ZESPOŁY
I miejsce – „Niegrzeczne dzieciaki”, „ALLEGRETTO” Szczecin, „Blues bujany”           opiekun Renata Matysek
II miejsce- „Forte”, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Trzebiatowie, „Nie mów mi nie”, opiekun Andrzej Drozdowski
III miejsce – „Akolada”, Miejski Dom Kultury w Świnoujściu Filia Warszów, ”Sercem patrz” opiekun Magdalena Tereszko

KATEGORIA SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE SOLIŚCI:
I miejsce – Julia Małecka, Goleniowski Dom Kultury, „Miasteczko cud”, opiekun Dorota Gołębiowska
I miejsce – Aleksandra Kosior, Goleniowski Dom Kultury, „Gdybyś”, opiekun Dorota Gołębiowska
II miejsce – Lena Zielińska, Liceum Ogólnokształcące w Goleniowie, „Dworzec”, opiekun Dorota Gołębiowska
III miejsce- Michalina Zgaińska, Młodzieżowy Dom Kultury „ISKRA” w Pile, „Ach, nie mnie jednej”, opiekun Iwona Brandenburger
Wyróżnienia: Nikola Jodłowska, Gryficki Dom Kultury, ”Kasztany”, opiekun Aleksandra Nieszporek,
Barbara Aldalati, Liceum Ogólnokształcące w Kołobrzegu, „Wspomnij mnie”, opiekun Maria Dudek.

Organizatorem festiwalu był Trzebiatowski Ośrodek Kultury. Patronat honorowy objął Burmistrz Trzebiatowa Józef Domański.

Wspaniałą dekorację stanowiła wystawa prac zainspirowanych dziełami Vincenta van Gogha,  wykonanych przez uczestników zajęć plastycznych w kole „Bez Ram” , działającym w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury pod kierunkiem Renaty Jankowskiej.

Gratulujemy wszystkim laureatom i opiekunom. Zapraszamy za rok.