Organizatorzy tego sportowo – charytatywnego wydarzenia zapraszają do hali Gryf Arena wszystkich sympatyków drużyny oldbojów gryfickiej Sparty. W najbliższą sobotę 25 lutego br., odbędzie się „II Memoriał Adama Nowaka w halowej piłce nożnej”.

Turniej rozpocznie się o godzinie 9:00, a podczas jego trwania prowadzona będzie zbiórka na rzecz Poli Lisowskiej.

– Pola urodziła się jako wcześniak – 1820g, z wrodzoną pełną cytomegalią. Od pierwszych chwil życia była faszerowana silnymi lekami. Spędziła dziesiątki godzin na rehabilitacji. Jej dzieciństwo od początku było usłane trudnościami, ale to, co najtrudniejsze dopiero przed nami. Dorastanie, zmiany spowodowane okresem dojrzewania. Zdrowej dziewczynce trudno wytłumaczyć ten wymagający moment życia, a co dopiero autystycznej… Czasami czuję się, jakby ktoś nam uprowadził córkę, a ona na drodze zostawiła za sobą okruszki, jak w bajce o Jasiu i Małgosi. Od 5 lat szukamy tych okruszków, żeby ją odnaleźć. Próbowaliśmy wielu sposobów: integracji sensorycznej, metody behawioralnej, terapii logopedycznej, hipoterapii. Wszystko z marnym skutkiem. Pola jest z nami, ale jakby jej nie było… Widzimy poprawę po terapii, którą udało się przeprowadzić dzięki wsparciu darczyńców. Pola lepiej rozumie mowę i jest bardziej świadoma otaczającego ją świata. Odbyła już kilka turnusów rehabilitacyjnych, po których czuje się o wiele lepiej. Dlatego chciałabym, aby znów wzięła udział we wrześniowy turnusie w ośrodku Zabajka. Bardzo chcemy skorzystać z tej szansy, ale niestety taki turnus to bardzo duży wydatek. Dlatego raz jeszcze prosimy o pomoc – pisze mama Poli.

W sobotnim turnieju na Gryf Arenie swój udział zapowiedziały takie ekipy jak:

  • MKS Sparta Gryfice
  • Oldboje Pogoń Połczyn Zdrój
  • Zryw Kretomino Akademia Sportu
  • Gryf Kamień Pomorski
  • Pomorzanin Sławoborze
  • LKS Polonia PŁOTY
  • Światowid 63 Łobez
  • Oldboje Wybrzeże Rewalskie Rewal
  • GKS Dąbrovia Stara Dąbrowa.

Podczas piłkarskich zmagań, zaplanowana jest właśnie charytatywna zbiórka na rzecz Poli Lisowskiej pn. „Otwórzmy Poli Świat”. Patronat honorowy nad memoriałem objął Ryszard Chmielowicz – starosta Powiatu Gryfickiego. Organizatorzy wydarzenia serdecznie zapraszają na sportowe emocje oraz do wsparcia małej Poli.

TURNIEJ CHARYTATYWNY

Poprzedni artykułSpowodował ciężkie obrażenia ciała. Jest akt oskarżenia
Następny artykułNajlepsi uczniowie Gminy Rewal ze stypendiami