Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o popełnienie przestępstwa spowodowania ciężkich obrażeń ciała w warunkach powrotu do przestępstwa tj. o czyn z art. 156§1 kk w zw. z art. 64§1 kk.

Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono spowodowanie u pokrzywdzonego ciężkich obrażeń ciała, w warunkach powrotu do przestępstwa , tj. o czyn z art. 156§1 kk w zw. z art. 64§1 kk.

Śledztwo prowadzone było przez Komendę Powiatową Policji w Gryficach. W toku postępowania ustalono, iż w dniu 13 sierpnia 2022 r. w Gryficach, podejrzany przebywając w mieszkaniu należącym do pokrzywdzonego, podczas trwającej awantury, zadał mu szereg ciosów pięścią w głowę, po czym opuścił pomieszczenie. Po przewiezieniu pokrzywdzonego do szpitala stwierdzono u niego obrażenia w postaci krwiaka śródmózgowego w obrębie płata ciemieniowego mózgu oraz złamanie kości żuchwy, co wywołało chorobę realnie zagrażającą życiu.

Sprawca został zatrzymany. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia.

Podejrzany (lat 33) nie przyznał się do zarzucanego mu czynu. Uprzednio był wielokrotnie karany sądownie i zarzuconego mu czynu dopuścił się w warunkach recydywy. Popełnienie przez niego opisywanego czynu miało miejsce w dniu w którym opuścił zakład karny.

Za zarzucane podejrzanemu przestępstwo, na podstawie art. 156§1 kk grozi kara pozbawienia wolności nie krótsza niż 3 lata.

Poprzedni artykułGryfice. Konar spadł na chodnik przy Piłsudskiego
Następny artykułCharytatywny II Memoriał Adama Nowaka w halowej piłce nożnej już w sobotę