Ostatni czas w świetlicach wiejskich Gminy Płoty był bardzo pracowity. Dzieci i młodzież pod czujnym okiem opiekunów czarowały po prostu swoimi pomysłami i wykonaniem przepięknych ozdób, wykorzystując do tego materiał dostępny w naturze.

I tak dzieci ze świetlicy w Modlimowie razem z Panią Agnieszką wykonały piękne kwiaty z liści i innych darów jesieni. To doskonały przykład jak niewiele potrzeba, aby zapewnić ciekawe zajęcia dzieciom.

Świetlica w Lisowie też bardzo pracowicie rozpoczęła tydzień. Tutaj powstały piękne motyle oraz cudowne kolorowe kwiaty z jesiennych liści. Pani Patrycja ma bardzo ciekawe i różnorodne pomysły na zajęcia. A po zakończonej pracy dzieci bardzo chętnie bawią się w kąciku z zabawkami.

Kolejnie piękne jesienne dekoracje to dzieło dzieci ze świetlicy wiejskiej w Pniewie. Najmłodsi mieszkańcy pod okiem Pani Joli stworzyli piękne stroiki z darów jesieni.

Na świetlicy w Wicimicach podczas zajęć też nie da się nudzić. Dzieci pod okiem Pani świetliczanki wykonują piękne prace plastyczne i nie tylko.

Wystarczyło trochę liści, stare słoiki i klej aby na świetlicy w Sownie powstały piękne klimatyczne jesienne świeczniki. Dzieci i Pani świetliczanka miały wiele kreatywnych pomysłów na ich tworzenie, dlatego każdy świecznik jest inny i niepowtarzalny. Ozdobione słoiczki z zapaloną świeczką na pewno umilą jesienne wieczory spędzone w tej placówce.

Dzięki współpracy świetlicy w Wytoku oraz Truskolesie odbyły się fantastyczne warsztaty florystyczne z Pracownią Florystyczną Chabrowe Pole.

Część dochodu z warsztatów została przekazana na leczenie Igora Kowalczyka chorego na białaczkę (zebrane 75złotych zostało już przekazane rodzicom Igora). Serdeczne za to podziękowania. Podczas warsztatów powstały piękne jesienne kompozycję. Uczestniczki dowiedziały się też wielu ciekawych rzeczy na temat układania kwiatów w gąbce florystycznej. Uczestnicy warsztatów serdecznie dziękują Pani Magdalenie Karniejew za przekazanie cennej wiedzy. To było spotkanie pełne pozytywnej energii.

Jak widać dużo się dzieje w świetlicach Gminy Płoty dlatego zachęcamy do korzystania z tych zajęć. Powstają to piękne rzeczy, a uczestnicy takich spotkań nabywają wielu nowych umiejętności.