Policjanci ruchu drogowego z Gryfic prowadzili działania prewencyjno-kontrolne pod nazwą „Prędkość” w ramach kampanii „Czy To Cię Tłumaczy?”. Celem działań było podnoszenie świadomości wśród uczestników ruchu drogowego o tym, jak wielkie zagrożenie, stanowi jazda z nadmierną prędkością oraz brawura na drodze.

Policjanci prowadzili własne działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”, które wpisywały się również w idee ogólnopolskiej kampanii „Czy To Cię Tłumaczy?”.

Działania mundurowych były poświęcone bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruchu drogowego ze zwróceniem uwagi na zagrożenie, jakie niesie ze sobą jazda z nadmierną prędkością i brawura na drodze, ponieważ jak przypominali mundurowi nadmierna prędkość to druga oprócz jazdy na podwójnym gazie przyczyna wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym.

Podczas kontroli drogowych funkcjonariusze gryfickiej drogówki rozmawiali z kierującymi pojazdami o bezpieczeństwie, przypominali o obowiązujących przepisach i przestrzegali przed przekraczaniem dozwolonej prędkości. Każdy z kierujących otrzymywał ulotki informacyjne i wskazówki dotyczące prawidłowego zachowania się na drodze. Dla opornych amatorów szybkiej jazdy nie było taryfy ulgowej.

Funkcjonariusze rozmawiali również z pieszymi użytkownikami dróg, przypominając o obowiązkach, które dotyczą ich bezpośrednio od 1 czerwca 2021 r. tj.:

  • zachować szczególną ostrożność wchodząc na przejście dla pieszych, jezdnię lub torowisko,
  • upewnić się, że można bezpiecznie przejść,
  • nie ograniczać sobie możliwości obserwacji – nie korzystać z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego wchodząc, lub przechodząc przez przejście dla pieszych, jezdnię lub torowisko.

Policja przypomina, że pieszy ma zakaz korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia, lub przechodzenia przez jezdnię, lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych-w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych.

Źródło: KPP Gryfice

Poprzedni artykułUroczyste zakończenie projektów Stowarzyszenia „Aramis” w 2021r.
Następny artykułDodatek osłonowy – wsparcie rodzin wielodzietnych