Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Szczecinie, Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu akt oskarżenia wobec sprawcy posiadającego znaczną ilość środków odurzających i psychotropowych.

Prokurator Rejonowy w Gryficach skierował do Sądu Rejonowego w Gryficach akt oskarżenia wobec sprawcy, który w dniu 30 października 2022 r. posiadał znaczne ilości środków odurzających i psychotropowych w postaci 154,15 g amfetaminy,  57,44 g marihuany oraz 1,54 grama kokainy tj. o czyn z art. 62 ust. 2 Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Sprawca został zatrzymany. W toku czynności procesowych ujawniono, że wskazane substancje posiadał zarówno przy sobie jak i użytkowanej przez niego piwnicy. Zabezpieczono również należącego do podejrzanego wagi elektroniczne, telefony komórkowe oraz znaczną ilość gotówki.

Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy. Nadto prokurator zabezpieczył mienie podejrzanego o wartości 5490 zł.

Sprawca był uprzednio dwukrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. W toku czynności procesowych przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Za zarzucony oskarżonemu czyn grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

sąd

Poprzedni artykułFundusz solidarnościowy dla województwa zachodniopomorskiego
Następny artykułPołączenia lotnicze Szczecin – Warszawa wracają w marcu