Dzisiaj (2 października 2020), koło południa, w Prywatnej Językowej Szkole Podstawowej TOP LINK otrzymano maila, który sugerował, że w placówce znajduje się groźna substancja chemiczna. Dyrekcja podjęła błyskawiczne działania, społeczność szkolna została ewakuowana z budynku, a sprawę przekazano policji i odpowiednim służbom.

„…Zgodnie z obowiązującymi procedurami po odebraniu maila o potencjalnym zagrożnieu powiadomiliśmy służby, uczniowie oraz personel szkoły zostali poproszeni o opuszczenie budynku. Przyjechała straż pożarna sprawdziła wszystko bardzo dokładnie, okazało się, że niczego nie znaleźli, więc wszyscy wrócili do normalnych zajęć. Powiadomiliśmy już rodziców, że wszystko jest w porządku…” – powiedziała nam dyrektor TOP LINK Klaudia Jędruszek –Farinha.

Od strony służb informacji udzielił nam st. kpt. mgr Artur Rogoziński z KP PSP w Gryficach.

„…Dostaliśmy informację, że na terenie szkoły prywatnej TOP LINK przy ul. Kościuszki znajduje się substancja chemiczna. Na miejsce wysłano 3 zastępy straży pożarnej, wyposażonej w odpowiednie czujniki. Strażacy w specjalnych kombinezonach weszli do pomieszczeń, wszystko bardzo dokładnie sprawdzili. Niczego nie znaleziono, ale na wszelki wypadek dokładnie wywietrzono pomieszczenia, a sprawa została przekazana policji…”.

Należy mieć nadzieję, że policja znajdzie „dowcipnisia”, który robi tak bezmyślne żarty.

Poprzedni artykuł„Mych przyjaciół zaproszę …” – koncert pełen wspomnień
Następny artykułSukcesy zawodniczek GTS PLAS Gryfice. Kalina i Klaudia w kręgu zainteresowań kadry Polski