Najpierw Flozaga Mother czyli maszyna siodłowa jednoosiowa do oczyszczania bieżącego z drobnych zanieczyszczeń np. niedopałków papierosów, do oczyszczania wstępnego z dużą średnicą oczek, która będzie sprzątała plaże gminy Rewal, a teraz zamiatarka. Ta będzie dbała o czystość ulic.

Gmina Rewal inwestuje w nowoczesny sprzęt. Najpierw Flozaga Mother czyli maszyna siodłowa jednoosiowa podłączana pod ciągnik rolniczy, szerokość robocza to minimum 2,5 metra, głębokość oczyszczania regulowana do minimum 25 cm. Maksymalna wydajność oczyszczania minimum 30.000 metrów kwadratowych na godzinę. Koszt zakupu maszyny to 367 tysięcy złotych.

Flozaga wyposażona jest w dwa komplety sit przesiewowych:

  • do oczyszczania bieżącego z drobnych zanieczyszczeń np. niedopałków papierosów
  • do oczyszczania wstępnego z dużą średnicą oczek
  • maszyna posiada także system do dezynfekcji chemicznej ze zbiornikiem o pojemności 500 litrów w razie innych zanieczyszczeń.

FLOZAGA będzie sprzątała plaże gminy Rewal już od maja tego roku.

Teraz w zasobach Spółki Wodociągi Rewal znalazło się kolejne nowe auto. Jest to zamiatarka SHMIDT o pojemności 7,3 metrów sześciennych, montowana na podwoziu samochodu ciężarowego firmy Mercedes. Rok produkcji 2020, koszt zakupu to 860 tysięcy złotych.

Ta już w kwietniu pojawi się na ulicach gminy Rewal.