Gmina Gryfice wspólnie z gronem wolontariuszy włączyła się jakiś czas temu w ogólnopolską akcję szycia maseczek ochronnych dla służby zdrowia, ratowników, strażaków, policji, instytucji lokalnych obsługujących interesantów, a także dla mieszkańców, szczególnie tych, którzy pracują i działają, by społeczność mogła funkcjonować. Szyją wszyscy, którzy chcą pracować z Gminą Gryfice przy tym pospolitym ruszeniu.

Pierwsza partia maseczek trafiła już do instytucji i mieszkańców. Uszyły je panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Trzygłowie i Przybiernówku, które włączyły się w akcję organizowaną przez Gminę Gryfice #Gryficedlabohaterów Straż Gminna przekazała maseczki dla pracowników Banku Spółdzielczego Gryfice. Maseczki dostępne są także w punkcie informacyjnym Urzędu Miejskiego. Kolejne maseczki, tym razem wielokrotnego użytku właśnie się szyją.

Organizatorzy akcji dziękują wszystkim, którzy położyli swoje ręce na pokład. Wśród nich są: Prezenciarnia Art, wolontariuszki z zespołu Tarantule grupa 35 Plus, a także panie z Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Bibliotece Miejskiej w Gryficach. Za twórczy ferment i koordynację działań odpowiada również Gryficki Dom Kultury! Tylko we wspólnocie jesteśmy silni!

Żródło: Gmina Gryfice

Poprzedni artykułWolontariusze poszukiwani! Tak możesz pomóc potrzebującym uniknąć wirusa
Następny artykułDPS-y pod szczególnym nadzorem. Pod gryfickim domem opieki stanął namiot.