Gryfickie „Tarantule” laureatem I stopnia konkursu internetowego DIGI-FORM-ART 2020 XVI Międzynarodowego Projektu „KARAWANA KULTURY”.

Zespół Piosenki i Ruchu „Tarantule” działający przy Gryfickim Domu Kultury został zgłoszony do uczestnictwa w jesiennej edycji „Karawany Kultury” – międzynarodowego festiwalu kultury promującego kulturę swojego kraju na poziomie międzynarodowym. Tym razem, ze względu na epidemię, projekt odbywał się w formie online i zgłoszenia wraz z nagranymi programami należało przesłać do Organizatora – Fundacji Benefis.

Uczestnicy Festiwalu (jak podają organizatorzy – z 30 krajów) przedstawiali swój dorobek artystyczny w nominacjach: muzyka instrumentalna, wokal, taniec, teatr, folklor i sztuki wizualne.

Międzynarodowe jury przyznało w poszczególnych nominacjach wyróżnienia, tytuły laureata w trzech stopniach oraz Grand-Prix Konkursu.

Gryfickie „Tarantulki” z grupy V otrzymały tytuł laureata I stopnia w konkursie internetowym Digi-Form-Art Autumn Contest of the XVI International Culture Caravan 2020.

Serdecznie gratulujemy sukcesu zarówno młodym tancerkom jak i instruktorkom zespołu Joli Nowak i Agnieszce Janeckiej-Kuta!