Ponad 100 zawodników wzięło udział w 42. edycji „Trzebiatowskiej 10” – najsłynniejszym trzebiatowskim biegu ulicznym na trasie Mrzeżyno-Trzebiatów, który odbył się w niedzielę 18 września br. Poranna aura tego dnia nie była przyjemna, ale później wszystko się unormowało.

Po burzowym i emocjonującym poranku pogoda okazała się łaskawa dla uczestników i organizatorów. Zawodnicy wystartowali punktualnie o godzinie 12:00 z Mrzeżyna. 10-cio kilometrową trasę najszybciej pokonał Kacper Chruściński ze Szczecina z czasem 34 minuty i 31 sekund wygrywając tym samym tegoroczną edycję biegu. Najszybszą Panią została Małgorzata Krynicka — Grzyb z Trzebiatowa z czasem 40 minut i 50 sekund. Gratulujemy!

Po biegu na zawodników czekał pyszny poczęstunek przygotowany przez zaprzyjaźnioną Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Nałęcz” oraz firmę cateringową BoxFood.

Podczas dekoracji, która w tym roku odbyła się na sali sportowej przy stadionie miejskim, nagrodzono wielu biegaczy, między innymi w kategoriach wiekowych. Najstarszym Zawodnikiem okazał się Pan Wyganowski Andrzej z Kołobrzegu (rocznik 1945), który osiągnął czas 52 minut i 56 sekund, zajmując tym samym 58. miejsce. Brawo!

Organizatorzy wydarzenia gratulują wygranym, jak również wszystkim uczestnikom. Dziękują sponsorom i przyjaciołom za pomoc w organizacji 42. edycji legendarnego biegu Trzebiatowska 10. Biegacze, do zobaczenia za rok.

Wyniki całościowe dostępne na stronie: www.sport-time.com.pl

Poprzedni artykułZmiany w przepisach prawo o ruchu drogowym. Mandaty dwukrotnie wyższe
Następny artykułWyjątkowy zlot motocykli w Drawsku Pomorskim