Pogoda dopisała, mieszkańcy również, a organizatorzy zapewnili wiele atrakcji. Tak otwierano dzisiaj miejskie kąpielisko zwane „Stawkiem”. Z nutą humoru zrobili to Waldemar Wawrzyniak – wicestarosta powiatu oraz Jan Trafny – członek Zarządu Powiatu.

Lato rozpoczęło się na dobre, a jak wiadomo po 24 czerwca oficjalnie można zażywać kąpieli wodnych, więc wspólnie z mieszkańcami przedstawiciele Starostwa Powiatowego oraz Gryf Areny powitali wakacje nad wodą.

Jak impreza plenerowa to oczywiście różnego rodzaju stoiska, a tym razem największą popularnością cieszyła się wata cukrowa i loteria fantowa. Pogoda dopisała, więc większość czasu mieszkańcy spędzali w wodzie, ale na lody, którymi częstowali Waldemar Wawrzyniak i Jan Trafny, nie brakowało chętnych. Jedną z atrakcji przygotowanych przez PCSRiP, a wykonanych przez ratowników wodnych, był pokaz ratowania osoby tonącej. Imprezie towarzyszyła dobra muzyka i wyglądało na to, że wszyscy świetnie się bawili.

Nad całością wspólnie z pracownikami czuwała Milena Kopytiuk – dyrektor Gryf Areny. Obiekt jest świetnie przygotowany, woda czysta, bo jak mówią wędkujący pełna ryb, pozostało więc cieszyć się wakacjami nad gryfickim „Stawkiem”.