Budowa lub modernizacja systemów monitoringów miejskich, doświetlenie miejsc uznawanych za niebezpieczne, budowa, modernizacja lub doposażenie przejść dla pieszych oraz podnoszenie świadomości na temat zagrożeń bezpieczeństwa i skutecznych metod ich zapobiegania, mają szansę na 100.000 złotych dofinansowania w ramach programu „Razem bezpieczniej”.

Do 14 września jednostki samorządu terytorialnego i organizacje pożytku publicznego mogą składać w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim wnioski na dofinansowanie projektów służących poprawie bezpieczeństwa publicznego. Dotacje pochodzą z „Rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka na lata 2022 -2024”.

– Celem programu jest wzmocnienie bezpieczeństwa w miejscach publicznych oraz podnoszenie świadomości na temat lokalnych zagrożeń i skutecznych metod zapobiegania im. Od 2016 r. dofinansowanie w wysokości blisko 2 mln zł w ramach „Razem bezpieczniej” uzyskały 33 projekty z Zachodniopomorskiego – mówi wojewoda Zbigniew Bogucki.

Wojewodowie mogą wskazać do realizacji 12 propozycji projektów z terenu województwa. Maksymalna kwota dofinansowania jednego projektu wynosi 100.000 zł. W tym roku na realizację programu w skali kraju przeznaczone jest 12 mln zł.

Szczegóły naboru znajdują się na stronie:

https://www.szczecin.uw.gov.pl/?type=article&action=view&id=16064

NABÓR WNIOSKÓW
Foto: ZUW
Poprzedni artykułHOSSOLAND – w powiecie gryfickim stanie park rozrywki
Następny artykułLeczenie pacjentów z zaawansowaną Chorobą Parkinsona w gryfickim szpitalu