Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego (ZUCS) zabezpieczyli komputery do gier hazardowych i gotówkę. Lokal, w którym urządzano nielegalny hazard znajdował się w centrum Trzebiatowa.

Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z ZUCS zamknęli nielegalny punkt hazardowy w Trzebiatowie. Nieoznakowany lokal mieścił się w centrum miasta i wyróżniał się oklejonymi na czarno szybami witryn. Lokal był monitorowany, a jego pracownicy wpuszczali klientów zweryfikowanych przez monitoring. Nasi funkcjonariusze niewątpliwie do tej grupy klientów nie należeli, dlatego konieczne było wybicie szyby w drzwiach, aby umożliwić wejście do środka.

Wewnątrz pomieszczenia zastaliśmy trzy osoby. Dwie z tych osób (obywatele Polski) to gracze, a jedna osoba (obywatel Ukrainy) była pracownikiem nielegalnego punktu. Funkcjonariusze ZUCS sprawdzili, czy osoby znajdujące się w lokalu posiadają niebezpieczne przedmioty i zabezpieczyli lokal. Policjanci z Komisariatu w Trzebiatowie sprawdzili zastane wewnątrz osoby w bazach osób poszukiwanych. Wszystkie zatrzymane osoby przesłuchano.

Oprócz siedmiu komputerów wykorzystywanych do nielegalnych gier hazardowych funkcjonariusze zatrzymali również 550 zł i dwa telefony komórkowe. Do dalszego postępowania zabezpieczyliśmy też router i monitoring z kamerami.

Nielegalny hazard jest zagrożony karami

Urządzanie i prowadzenie gier hazardowych bez zezwolenia lub koncesji jest przestępstwem, za które grozi jej teraz wysoka kara finansowa, kara pozbawienia wolności albo obie kary łącznie. Maksymalna kara finansowa może wynosić nawet 28.890.040 zł.

Przypominamy, że odpowiedzialności podlega zarówno urządzanie nielegalnych gier hazardowych (też w Internecie), jak i udział w takich grach. Uczestniczenie w nielegalnej grze hazardowej stanowi, zgodnie Kodeksem karnym skarbowym, przestępstwo skarbowe zagrożone karą grzywny od 12.039,60 zł do 4.815.084 zł.

Akcja edukacyjna „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”

Hazard jest szczególnie niebezpieczny dla młodych ludzi, ponieważ są bardziej podatni na uzależnienie od hazardu. Dlatego miejsca, w których urządzane są gry hazardowe nie są przeznaczone dla niepełnoletnich osób. Uzależnienie takie jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny i najbliższych.

Aby uświadamiać młodych ludzi o konsekwencjach nielegalnego hazardu, uzależnieniu od niego, do młodzieży klas 7 i 8 szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych kierujemy akcję edukacyjną „Hazard? Nie daj się wciągnąć! Pracownicy i funkcjonariusze KAS bezpłatnie przeprowadzą lekcje we wszystkich szkołach, które zgłoszą taka chęć.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/kas/hazard-nie-daj-sie-wciagnac

Źródło: KAS Szczecin

Poprzedni artykułPolicjanci z Gryfic zatrzymali 3 sprawców rozboju. Sąd aresztował ich na 3 miesiące
Następny artykułPosłanka Klaudia Jachira z wizytą w Gryficach