Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu zaprasza serdecznie 15 maja br. na Noc Muzeów. Wśród atrakcji jest między innymi gra terenowa i całkiem nowa wystawa plenerowa.

Noc Muzeów to jedna z najpopularniejszych kulturalnych imprez w naszym kraju. Odbywa się co roku w maju, gdyż w tym miesiącu przypada Międzynarodowy Dzień Muzeów, święto ustanowione przez Międzynarodową Radę Muzeów, działającą przy UNESCO. Wydarzenie to polega na udostępnianiu muzeów, galerii, instytucji zabytkowych i kulturalnych w wybranych godzinach wieczornych.

Wydarzenie rozpocznie się od pieszo-rowerowej gry terenowej “Szlakiem Liwiej Łuży”. Trasa liczy 10 km, a rozpocznie się 15 maja o godz. 12:00. Pakiety startowe można odbierać od południa w recepcji Muzeum. Po wykonaniu wszystkich zadań warto wrócić do Muzeum, ponieważ dla każdego uczestnika, który pokona całą trasę przygotowano upominek.

Od godziny 18:00 będzie można bezpłatnie zwiedzać wystawy, w tym nową plenerową wystawę “Czego jeszcze nie wiesz o Gminie Rewal?”, poświęconą najbardziej znanym i lubianym punktom na mapie turystycznej Wybrzeża Rewalskiego. Muzeum tego dnia czynne będzie do godziny 22:00.

noc muzeów niechorze
Foto: MRM w Niechorzu
Poprzedni artykułII SPARTAŃSKI BIEG GRYFA – OPERACJA POLIGON
Następny artykułPacjenci żalą się na personel, a personel na pacjentów…