Zakończenie pierwszego tygodnia „Ferii w Pałacu” zorganizowanych przez Trzebiatowski Ośrodek Kultury obfitowało w moc niezwykłych atrakcji i niespodzianek, które sprawiły, że Pałac nad Młynówką przeżył prawdziwe oblężenie. Przybyły tłumy dzieci przebranych za wróżki, królewny,  wiedźmy i inne fantastyczne postaci. Było kolorowo, radośnie, ale też… strasznie.

W piątkowy wieczór (17. bm.) straszyło w niemal każdym zakamarku pałacu. Uczestników magicznej „Nocy w Bibliotece” witały pałacowe czarownice, wróżki, wampiry (Panie: Ania, Marta, Halina, Zofia, Jadwiga, Magdalena). Muzeum  Pałacowe zamieniło się tego wieczoru w siedlisko duchów, które w świetle płonących świec i wśród tajemniczych, groźnych dźwięków pojawiały się niespodziewanie w różnych miejscach. Nie zabrakło oczywiście „Białej Damy”. Dyrektor Renata Korek przeobraziła się w jedną z tajemniczych wróżek i w Oddziale dla Dzieci czytała dla maluchów. W Czytelni zabawę w „Literackie koło Fortuny” poprowadziły Wróżka Karolina i  P. Stasia. Teatr Rozmaitości Gwitajcie  zaprosił na minimusical „Chcecie wierzyć czy nie chcecie, krasnoludki są na świecie” i opowiedział zabawną historię o sympatycznym Łapciusiu, który poszukuje swojej zguby, a pomagają mu leśne zwierzątka, zuchy i król Pyszałek.

Wieczór pełen wrażeń zakończył niezwykły poczęstunek. W „Strasznym kramie” czekały na dzieci smakołyki: słodkie węże, pająki,myszy i …oczy!

Pierwszy tydzień zimowych ferii w pałacu za nami: walentynkowe zajęcia artystyczne, zimowa wyprawa do lasu, eksperymenty z Pomysłową Fabryką,  jednak atrakcji nie zabraknie podczas kolejnych wolnych od nauki dni. Już dziś ciekawe zajęcia artystyczne, w „Tłusty Czwartek” kulinarne i na koniec, w piątek Show z Klaunami Kulkami. Zapraszamy!

Podziękowania dla Pałacowych Duchów: Michała i Martyny Dudek, Hani Celińskiej, Julki Holbój i opiekunki grupy teatralnej z Biblioteki w Gołańczy Pomorskiej Marzennie Dudek za …”straszenie”!