Pobyt w szpitalu to dla najmłodszych pacjentów zazwyczaj trudny czas. Aby nie kojarzył się on tylko z bólem, w placówkach medycznych podległych samorządowi województwa funkcjonują świetlice oraz kąciki zabaw. Urząd Marszałkowski przeznaczył blisko 50 tys. zł na nowe wyposażenie.

Sprzęt będzie służył na oddziałach dziecięcych czterech jednostek. W poniedziałek, 5 grudnia 2022 roku, marszałek Olgierd Geblewicz przekazał zestaw upominków Szpitalowi „Zdroje”. We wtorek, 6 grudnia, wicemarszałek Tomasz Sobieraj wręczył prezenty w Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie, a członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska w Regionalnym Szpitalu w Kołobrzegu.

Do świetlic i kącików dla dzieci zakupiono m.in.: pomoce dydaktyczne, gry, zabawki, materiały plastyczne oraz telewizory, konsole do gier i radioodtwarzacze.

Świetlice czy kąciki zabaw mają dawać dzieciom chwilę wytchnienia od szpitalnych zabiegów, dlatego zależy nam, aby były dobrze wyposażone. Chcemy, aby miejsca te nie kojarzyły się z trudami leczenia, bólem czy strzykawką. To w nich mali pacjenci, jak i starsze dzieci, mają się bawić, pobyć z rodzicami, pooglądać bajki, pograć, poczytać, spotykać się z rówieśnikami. Wszystko po to, by na ich twarzach, pomimo choroby, zagościł uśmiech – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Nowe wyposażenie znajdzie się w 13 świetlicach i kącikach zabaw. Ze sprzętu skorzystają pacjenci oddziałów dziecięcych 4 marszałkowskich szpitali. To Szpital „Zdroje”, Szpital w Gryficach, Regionalny Szpital w Kołobrzegu oraz Szpital Wojewódzki w Koszalinie.

Placówki medyczne w Szczecinie, Koszalinie i Kołobrzegu to nie jedyne jednostki, do których trafiły dary. W kolejnych dniach prezenty dla najmłodszych przekazane będą do Szpitala w Gryficach.

kąciki dla szpitali

Poprzedni artykułDodatek elektryczny nie dla wszystkich
Następny artykułLudzie o wielkich sercach docenieni. Program Społecznik zmienia Pomorze Zachodnie