6 sierpnia br. w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie autorskie z panem Mirosławem Dąbrowskim.

O Hrubieszowie w Trzebiatowie
Spotkanie z Mirosławem Dąbrowskim w Trzebiatowskim Ośrodku Kultury.

Człowiek o wielu talentach. Pochodzi z Hrubieszowa. Jako lekkoatleta występował w II-go ligowej drużynie „Unii Hrubieszów”. Od 1997r. z dobrym skutkiem zajmuje się unihokejem oraz twórczością literacką. Jest twórcą komiksów i postaci Hrubcia oraz bajek o tym bohaterze: „Cztery Pory Roku według Hrubcia”, „Hrubcio wśród Gotów”, „Hrubcio na unihokejowym szlaku”, „Hrubcio i jego miasto”, Kolorowanka „Koloruj z Hrubciem Hrubieszów miasto z klimatem”.

O Hrubieszowie w Trzebiatowie
Mirosław Dąbrowski jest twórcą komiksów i postaci Hrubcia oraz bajek o tym bohaterze m.in. „Cztery Pory Roku według Hrubcia”, „Hrubcio wśród Gotów”.

Na spotkaniu wysłuchaliśmy kilku opowieści dotyczących Hrubieszowa jak i historii postaci, które szczególnie zaznaczyły się w dziejach miasta. „Pamiętajmy o czasach dawnych, nie utraćmy naszej tożsamości”– tak brzmi cytat z jednej z książek. Nasz gość związany jest również z naszą drużyna unihokeja MLUKS Jedynka Trzebiatów, którą wraz z panem Arturem Cirockim trenował. Były żarty, wspomnienia i porównania z naszym miastem –Trzebiatowem. A na pożegnanie zaśpiewaliśmy jedną z piosenek szantowych, która towarzyszy drużynom podczas zgrupowań.

Trzebiatowski Ośrodek Kultury