W naszym województwie ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każdy mieszkaniec może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy, bez wychodzenia z domu.

Mapa zagrożeń bezpieczeństwa stworzona została z myślą o ułatwieniu komunikacji obywatela z policją. Dzięki interaktywnej mapie, każdy z Nas, w prosty i intuicyjny sposób będzie mógł podzielić się informacją na temat niebezpieczeństw w swoim otoczeniu.

Na mapie znajdą się informacje m.in. o przestępstwach najbardziej uciążliwych społecznie: kradzież cudzej rzeczy, kradzież z włamaniem, rozbój, uszkodzenie rzeczy, wymuszenie, bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, oszustwo na wnuczka i na policjanta oraz przestępstwa na tle seksualnym, przestępstwa narkotykowe związane z posiadaniem i udzielaniem innej osobie środków odurzających lub substancji psychotropowych, przestępczość nieletnich, uwzględnione zostały także wybrane kategorie przestępstw gospodarczych, informacje o zagrożeniach w ruchu drogowym i wypadkach drogowych.

Zgłoszeń możemy dokonywać anonimowo na stronie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, należy jednak pamiętać aby z narzędzia korzystać w sposób rozsądny, ponieważ każde zgłoszenie wywoła reakcję Policji. Jeśli zgłoszona informacja potwierdzi się, Policja naniesie ją trwale na mapę.

Wierzymy że taka inicjatywa pozwoli trwale podnieść poziom bezpieczeństwa w naszym regionie.

 

Poprzedni artykuł„Weź paragon ze sobą” – trwa akcja Ministerstwa Finansów
Następny artykuł„Anioły i damy” w Trzebiatowie