Już w czwartek 29 lipca na lotnisku Makowice w Płotach rozpocznie się największy i najlepszy festiwal świata Pol’and’Rock Festiwal. Scena jest naprawdę duża, a jej konstrukcja i budowa robi wrażenie. Są mapki dojazdowe i najważniejsze – dokument na odpalenie festiwalu.

Wczoraj czwartek 22 lipca br., burmistrz Radosław Mackiewicz przekazał na ręce organizatora najpiękniejszego festiwalu na świecie Pol’and’Rock Jurka Owsiaka, zgodę na organizacje imprezy masowej.

owsiak festiwal płoty
Przekazanie zgody na organizację imprezy masowej. Foto: Gmina Płoty

A oto, co powiedział w tym momencie Jurek Owsiak:

Panie Burmistrzu chapeau bas!

Jaka to przyjemność odebrać formalne dokumenty, które w pełni prawa mówią o tym, że mamy zgodę na odpalenie festiwalu Pol’and’Rock Festival. Bez niezwiązanych z pandemią, bez żadnych sytuacji nadzwyczajnych, do których tak bardzo się przyzwyczailiśmy, bez tego cholernego podwyższonego ryzyka. Jego brak to zasługa podejścia Radosława Mackiewicza – burmistrz Gmina Płoty i jego postawy, po prostu zabrzmiał jak najpiękniejsza pieśń i fanfara, która obwieszcza, że organizując festiwal od 26 lat – wiemy, co robimy, wiemy, jaka spoczywa na nas odpowiedzialność i wiemy, jak się do tego najlepiej przygotować. Piękna pogoda, ale przede wszystkim sympatyczni ludzie niezwykle przyjaźnie reagują na nasz widok. Załatwiając różne sprawy, objeżdżamy Płoty i między innymi wjeżdżając do Reska – ach jaka ładniutka miejscówka – non stop witamy się z ludźmi, niekoniecznie będą na Festiwalu, ale cieszą się, że tutaj przyjechaliśmy. Pamiętajcie, żeby przyjeżdżając do nas, zabrać ze sobą całą ogromną masę dobrego nastroju. Tu jeszcze Wam dołożymy do tego swoje dobre emocje i już wiem, że nieważne, jakie nawałnice przeleciałyby przez festiwal, to tworzymy to miejsce wiarą w naszą przyjaźń i nasze wspólne bycie ze sobą.

Acha! Pamiętajcie! Festiwal pod górę, ale pamiętajcie też – weźcie ze sobą ciepłe rzeczy na noc. Od rzeki idzie mgiełka, i taki chłodzik, który trzeba opanować. Czapka i dresik to naprawdę się przyda na takie nocowanie. Nie macie pojęcia, jak już czekam na Was wszystkich!

Gotowa jest też mapka prezentuje rozmieszczenie poszczególnych punktów, miejsc parkingowych, dróg komunikacyjnych i innych ważnych miejsc oraz mapa preferowanych tras dojazdu na Festiwal Pol’and’Rock.

Poprzedni artykułZlot Food Trucków – Street Food Polska Festival w Gryficach
Następny artykułCo dalej z mostem na Redze w Mrzeżynie?