Nasza redakcja otrzymała oświadczenie, w którym burmistrz Gryfic odnosi się do oskarżeń, które w ostatnich dniach są tematem doniesień medialnych. Treść oświadczenia burmistrza Gryfic w sprawie tak zwanej afery panelowej:

„OŚWIADCZENIE

W związku z informacjami medialnymi dotyczącymi zarzutów prokuratorskich, oświadczam z całą stanowczością, że zawarte w tychże informacje o zarzutach korupcyjnych czy łapówce są nieprawdziwe i wysoce dla mnie krzywdzące. Zarzuty, których treść upubliczniła prokuratura dotyczą wykonywania obowiązków służbowych i nie mają nic wspólnego z korupcją.

Przez ponad 20 lat mojej pracy samorządowej dałem się poznać mieszkańcom Gminy jako uczciwy, rzetelny i zawsze gotowy do pracy dla dobra mieszkańców samorządowiec.

Oświadczam również, że nigdy w czasie pracy na stanowisku, które piastuję, nie przyjmowałem ani nie wręczałem jakichkolwiek korzyści majątkowych, zaś moje działania zawsze były transparentne i miały na celu dobro publiczne.

Jednocześnie informuję, że złożyłem do właściwego Sądu zażalenia na czynności Prokuratora. Z powodu zakazu wynikającego z przepisów prawa nie mogę ujawniać bliższych szczegółów toczącego się postępowania.

Świadomy wagi nieprawdziwych informacji medialnych i mojej pozycji samorządowej wyraziłem zgodę na publikację nazwiska i wizerunku (bez „czarnych pasków”). Jestem pewien, że obronię swoje dobre imię.

Redakcja eGryfice pracuje nad materiałem, w którym postaramy się przedstawić sprawę z szerokiej perspektywy i wyjaśnić, o co chodzi w tzw. aferze panelowej.

Poprzedni artykułPrzez żołądek do serca! Kolacja Walentynkowa w restauracji Pan Piero
Następny artykułUczą gryficzan pierwszej pomocy. Marzy im się własny sprzęt…