Uczniowie na czas zdalnego nauczania mogą liczyć na sprzęt ze strony szkoły. Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Do tej pory wnioski złożyły 2462 gminy i powiaty spośród 2790 wszystkich w Polsce, czyli niemal 90% samorządów.

W województwie zachodniopomorskim złożonych zostało 119 wniosków na 131 gmin i powiatów, co daje 90,83% wszystkich samorządów naszego województwa.

Niemal wszystkie złożone wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone. W sumie opiewają na ponad 150 milionów złotych. Można za to kupić 43 tysiące laptopów lub 100 tysięcy tabletów. Z prostego rachunku wynika, że do rozdysponowania pozostało jeszcze 36 milionów złotych.

Powiat Gryficki również złożył wniosek i otrzymał grant w kwocie 79.992,92 złote, a to w ramach wspomnianego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Program ma na celu wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do Internetu. Dotyczy on realizacji projektu grantowego pod nazwą „Zdalna szkoła”.

Chodzi o to, aby dzieci i młodzież, którzy mają problem z dostępem do sprzętu lub internetu, mogły skorzystać z pomocy szkoły, podczas okresu zdalnego nauczania.

W ramach przyznanego dofinansowania starostwo zakupiło 27 laptopów, które właśnie dzisiaj zostały przekazane do szkół prowadzonych przez Powiat Gryficki.

Sprzęt ma umożliwić najbardziej potrzebującym uczniom, aktywne włączenie się w codzienne zajęcia szkolne. Komputery trafią do uczniów na czas zdalnej nauki, później pozostaną w zasobach szkół.

Poprzedni artykułInwestycja w Pogorzelicy ochroni brzeg morski
Następny artykułKoronawirus. W powiecie gryfickim zanotowano 3 nowe zakażenia