Głęboki dół, sterta kamieni mniejszych i bardzo dużych, a to wszystko na samej plaży w Niechorzu, tuż przy zejściu na wysokości Villa Del Mar. Sezon za pasem, a tu taki widok.

Zainteresowaliśmy się sprawą i postanowiliśmy zapytać Konstantego Tomasza Oświęcimskiego – wójta Gminy Rewal, o co chodzi.

Urząd Morski wykonuje inwestycję w zakresie ochrony brzegu morskiego w Pogorzelicy. Jest to skład materiału wykonawcy. Prace mają być prowadzone do 15 czerwca i od września nastąpi powrót na plac budowy. Jest to inwestycja o wartości około 7 milionów złotych, ujęta w wieloletnim planie ochrony brzegu morskiego ze środków centralnych. Ma ona zabezpieczyć Pogorzelicę przed sztormami i docelowo powiększyć plażę” – powiedział nam wójt.

Rzeczywiście 30 marca br. Wojciech Zdanowicz, Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie podpisał umowę na budowę opaski brzegowej w Pogorzelicy. Inwestycja w ramach wieloletniego „Programu ochrony brzegów morskich” obejmie przygotowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz wykonanie kamiennej, narzutowej opaski brzegowej. Wykonawca zadania został wyłoniony w ramach przeprowadzonej procedury zamówień publicznych, a jest nim Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Hydrobud z Ustronia Morskiego. Inwestycja będzie kosztować 6 mln. 976 tys. zł., a zrealizowana ma być do 16 listopada 2020 roku.

ochrona brzegów
W Pogorzelicy powstanie kamienna, narzutowa opaska brzegowa, która ma zabezpieczyć miejscowość przed sztormami i powiększyć plażę.
Poprzedni artykułPowiat gryficki z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych
Następny artykułPowiat gryficki przekazał szkołom laptopy zakupione w ramach programu „Zdalna szkoła”