Kołobrzeska promenada – najbardziej oblegane przez kuracjuszy i turystów miejsce spacerowe – jest po gruntownej renowacji. Dzięki zakończonemu ostatniemu etapowi prac, nadmorski kurort może mówić, że ma najdłuższy deptak w Polsce.

Modernizacja promenady odbywała się stopniowo. Przebudowana spacerowo-rowerowego szlaku rozpoczęła się w 2009 roku. Pierwszy etap renowacji reprezentacyjnego deptaku objął odcinek od ul. Mickiewicza przez ul. Rodziewiczówny do krzyżówki z ul. Sikorskiego. Kolejny doprowadził do Kamiennego Szańca. Trzeci i ostatni etap, przedłużono do wjazdu do przepięknego obszaru Ekoparku sąsiadującego z torfowiskami czy wydmami.

Możemy mówić, że jesteśmy miastem, które ma najdłuższy deptak nadmorski, z czego ponad 3 km stanowi nadbałtycka promenada – mówi prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska.

Tylko ostatnia część inwestycji pochłonęła 17 mln zł, z czego ponad 7 mln zł przekazał z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Urząd Marszałkowski.

Nasz piękny Kołobrzeg jest jeszcze piękniejszy. Nowa promenada robi wrażenie i zachęca do spacerów, do aktywności ruchowej. Są nowe zejścia na plażę, podświetlone podesty z ławkami w kształcie fal i trasa rowerowa – ocenił inwestycję marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Ta nowoczesna infrastruktura sprawia, że właściwie wszystko gotowe jest już do sezonu – dodała członkini Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Rewitalizacja promenady kosztowała Miasto Kołobrzeg ponad 40 mln zł. Sporą część wydatków pokryły unijne fundusze. To aż 26  mln zł.

Poprzedni artykułWysypisko w centrum miasta
Następny artykułPierwsze studniówki w powiecie gryfickim