We wtorek 27 września br., punktualnie o godzinie 18:00 strażacy PSP w Gryficach oraz druhowie OSP z całego Powiatu Gryfickiego włączyli sygnały świetlne oraz dźwiękowe, oddając w ten sposób hołd koledze druhowi OSP Balice, który odszedł na wieczną służbę ratując ludzkie życie.

W godzinach nocnych z poniedziałku na wtorek (26 na 27 września 2022 r.) na autostradzie w okolicy Chrosnej w gminie Liszki (pow. krakowski, woj. małopolskie), doszło do dramatycznych wydarzeń, w których druhowie OSP Balice podczas prowadzenia działań ratowniczych zostali potrąceni przez nadjeżdżający samochód.

W wyniku zdarzenia trzech strażaków doznało obrażeń. Jeden z nich mimo natychmiastowej reanimacji nie przeżył, dwóch przetransportowanych do szpitala jest w stanie ciężkim.

Strażacy PSP oraz OSP Powiatu Gryfickiego oddając hołd kolegom z Balic, składają jednocześnie wyrazy głębokiego współczucia dla Rodziny i Bliskich Zmarłego oraz Rodziny i Bliskich Druhów poszkodowanych podczas akcji.

We wtorek 27 września br., o godzinie 18.00 strażacy KP PSP Gryfice oraz strażacy ochotnicy z jednostek OSP Powiatu Gryfickiego oddali hołd strażakowi z OSP Balice, który zginął w trakcie działań na autostradzie A4 ratując ludzkie życie. Dokonali tego również strażacy z: OSP Trzebiatów, OSP Płoty, OSP Karnice, OSP Cerkwica, OSP Brojce, OSP Dargosław.

Poprzedni artykułOtwarcie Baltic Pipe 1 października
Następny artykułProgram Społecznik 2022-2024 startuje 3 października