„Wielkość człowieka polega na jego postanowieniu, żeby być silniejszym niż warunki czasu i życia”. Tym przesłaniem A.Camusa Jolanta Folwarska – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Chrobrego w Gryficach, opatrzyła swoje zdalne pożegnanie tegorocznych abiturientów.

W nietypowych warunkach uczniowie klas maturalnych gryfickiego „Chrobrego” kończyli w piątek 24 kwietnia br. rok szkolny. Kiedy zaczynali ostatni rok nauki w szkole średniej nie pomyśleli o tym, że zakończą go w takich okolicznościach. Okoliczności nietypowe z powodu pandemii, ale pożegnanie było wzruszające.

W ciepłym tonie zrobiła to Jolanta Folwarska – dyrektor placówki, gratulując sukcesów i życząc abiturientom „aby byli cudem dla innych – zawsze i niezmiennie”.

Koleżanki i kolegów pożegnali też uczniowie młodszych roczników życząc osiągnięcia zamierzonych celów i połamania piór na maturze. Najlepsze życzenia przekazali maturzystom nauczyciele i wychowawcy. Również zdalnie życzył uczniom sukcesów w dalszym etapie życia Ryszard Chmielowicz – starosta powiatu. Film przedstawiający fotograficzny przekrój najważniejszych i najprzyjemniejszych chwil spędzonych w szkole, na pewno na długo pozostanie w pamięci abiturientów. Byli częścią „Chrobrego” w tych dobrych i nieco gorszych momentach. Tworzyli wieloletnią historię szkoły, jak ich poprzednicy. Chociaż ich historia będzie inna, wyjątkowa i zdalna, pozostaną częścią całości.

Dopełnieniem wszystkiego było zdalne przekazanie dyplomów uznania najlepszym abiturientom oraz rodzicom, za trzy lata wspólnej drogi w gryfickim „Chrobrym”.

My również życzymy Wam połamania piór na maturze, a w dalszej życiowej drodze, dobrych i trafnych wyborów.

chrobry gryfice