Wiele razy mieliśmy okazję podziwiać kunszt taneczny Zespołu Tańca Ludowego działającego przy Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. B. Chrobrego w Gryficach. Pod kierunkiem Jolanty Nowak zbierał laury w kraju i poza jego granicami.

Tym bardziej miło jest donieść, że zespół zdobył pierwszą nagrodę podczas Międzynarodowego Festiwalu Online „Future Stars” w kategorii dla najlepszej prezentacji tańca ludowego. Konkurs odbył się online, a jego organizatorem była Sopravista Events we Włoszech.

Organizatorzy Festiwalu przesłali Dyplom oraz List Gratulacyjny dla Dyrektora szkoły – Pani Jolanty Folwarskiej. Z przyjemnością publikujemy jego treść:

Tym listem pragniemy wyrazić naszą olbrzymią wdzięczność za udział Zespołu Tańca Ludowego w Gryficach w Międzynarodowym Festiwalu Online „Future Stars”, zorganizowanym przez Sopravista Events we Włoszech. Zespół wykazał się perfekcyjnym warsztatem oraz wysoką jakością prezentacji. W obecnych czasach praca nauczycieli i przedstawicieli instytucji kulturalnych jest niezbędna dla artystycznego rozwoju dzieci i młodzieży oraz wspierania działalności kulturalnej. Jesteśmy zaszczyceni, że wzięliście udział w naszym konkursie. Dziękujemy, że mogliśmy podziwiać Wasz talent oraz zaufanie. Życzymy kolejnych sukcesów w przyszłości. Mamy nadzieję, że spotkamy się na wielkiej scenie we Włoszech”.

Gratulujemy i życzymy kolejnych, międzynarodowych sukcesów!