Czy jest szansa, aby przystanki komunikacji miejskiej w Gryficach wyglądały inaczej, przyjaźniej, po prostu fajniej? Jest taka szansa, a to za sprawą Stowarzyszenia „Z Pomysłem”, które wdraża projekt „Zielone przystanki”.

Stowarzyszenie zwraca się do mieszkańców Gryfic, aby wskazali lokalizację przystanku komunikacji miejskiej, który warto obsadzić zielenią.

My, wspólnie z Wami, kupimy krzewy, drzewka itp. i razem zmienimy Wasz przystanek w Zieloną Oazę” – mówią członkowie tej świetnej ekipy.

Zasady są bardzo proste!

Pod grafiką na stronie Stowarzyszenia „Z Pomysłem” wklejajcie zdjęcie przystanku i/lub jego adres ( o tutaj! ). Zdjęcie i adres przystanku możecie też przesłać do grupy messengerem. Na zgłoszenia członkowie Stowarzyszenia czekają do 5 kwietnia 2021 do godziny 20.00.

Od 7 do 12 kwietnia 2021r. przeprowadzone zostanie głosowanie, które wyłoni dwie zwycięskie lokalizacje. Zmobilizujcie sąsiadów, znajomych i zagłosujcie na Waszą lokalizację.

Wynik przedstawiony będzie najpóźniej 14 kwietnia 2021r.

Tymczasem, rozejrzyjcie się wokół siebie, to od Was zależy, jak wygląda Wasze otoczenie. Możecie je zmienić, wystarczy jeden prosty ruch. Już dziś dajcie znać gdzie chcecie stworzyć „Zielony Przystanek”.

Projekt „Zielone przystanki” jest współfinansowany ze środków Programu Społecznik na lata 2019 – 2021 – Program Marszałkowski”.

Zgłoszenia już są!

I jest już… pierwsze zgłoszenie i pierwsza konkursowa lokalizacja – „Nadrzeczna 42-43”. Który przystanek będzie następny?

Fajna inicjatywa, ale czy na Gryfice? Projekt jest ambitny ale rzeczywistość jest jak na zdjęciach. Zamiast od upiększania gmina powinna zacząć od wymiany wszystkich wiat, szpecących miasto. Jeżeli nie mogą zadbać o normalne przystanki tym bardziej nie zrobią tego z kwietnikami, wspomnę tylko o stanie, w jakim są miejskie lub wiejskie place zabaw. Takie konkursy mogą nasuwać wrażenie, że w Gryficach pozostaje tylko upiększyć to, co jeszcze niedoskonale, ale prawda jest taka, że miasto jest zaniedbane i daleko w tyle mówiąc o estetyce i wygodzie życia. Dam się ponieść fantazji i typuję w konkursie przystanek przy dworcu PKP – napisał Pan Grzegorz.

Oczywiście chciałoby się wiele zmienić, ale poczekajmy, może z czasem. Na tą chwilę chce się powiedzieć – inicjatywa bardzo fajna i od czegoś trzeba zacząć.

ZIELONE PRZYSTANKI
Foto: Z Pomysłem