Wczoraj (środa 05 sierpnia br.) w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach 10 uczestników projektu „Rozwój kompetencji kluczowych – gwarancją sukcesu edukacji w Powiecie Gryfickim” rozpoczęło kurs przygotowujący do egzaminu ECDL PROFILE.

Celem 101-godzinnego kursu jest dostarczenie uczestnikom wiedzy i umiejętności w zakresie przetwarzania tekstów, arkusza kalkulacyjnego, użytkowania baz danych oraz grafiki menadżerskiej i prezentacyjnej. Podczas szkolenia młodzi ludzie opanują edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, bazy danych oraz tworzenie prezentacji na poziomie praktycznym. Moduły kursu ECDL pozwalają na przygotowanie do egzaminów z uzyskaniem certyfikatów międzynarodowych. Po ukończeniu kursu uczestnicy będą zdawać cztery egzaminy z poszczególnych obszarów. Uzyskanie certyfikatu daje potwierdzenie umiejętności komputerowych, co może być przydatne w poszukiwaniu pracy i uzyskaniu zatrudnienia.

Za organizację kursu odpowiada firma Instytut Rozwoju Edukacji i Przedsiębiorczości Paweł Pęcherski ze Szczecina, natomiast zajęcia przeprowadzi Pan Janusz Grabowski praktyk wdrożeniowiec, osoba z dużym doświadczeniem informatycznym.

Kurs realizowany jest w ramach w projektu „Rozwój kompetencji kluczowych – gwarancją sukcesu edukacji w Powiecie Gryfickim”, współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 8.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.