Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Gryficach zaprasza serdecznie na spotkanie z dr. hab. Adamem Bodnarem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Odbędzie się ono w siedzibie Wydziału ZPSB w Gryficach w dniu 13 stycznia 2020r. o godz. 17:00.

Podczas wizyty dr. Bodnara omawiane będą kwestie praw obywateli Polski, mieszkańców Gryfic i nie tylko. Spotkanie ma charakter otwarty.

Adam Piotr Bodnar to polski prawnik i nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk prawnych, działacz na rzecz praw człowieka, w latach 2010–2015 wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, od 2015 Rzecznik Praw Obywatelskich. Do czasu objęcia funkcji RPO współpracował z licznymi organizacjami pozarządowymi, m.in. z Fundacją Panoptykon, ClientEarth Polska, Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. W 2011 r. został odznaczony Nagrodą Tolerancji przez polskie organizacje LGBT. Pięć lat później, w 2016 roku otrzymał od Uniwersytetu Środkowoeuropejskiego Alumni Impact Award, a w 2018 r. nagrodę Architekt Rozwoju przyznawaną przez United Nations Global Compact Poland. 30 kwietnia 2019 roku Dr Adam Bodnar i Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich zostali uhonorowani Nagrodą Praworządności (Rule of Law Award) przyznawaną przez World Justice Project. Nagrodę przyznano za odważne działania na rzecz obrony niezależności sądów i praw podstawowych.

Adam Bodnar

Poprzedni artykułTrwa 28. Finał WOŚP w Gryficach
Następny artykułOśrodki Pomocy Społecznej z dotacją od Państwa