Ponad 915 tysięcy złotych z Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dla 92 Ochotniczych Straży Pożarnych ze Szczecina, Świnoujścia i Stargardu oraz powiatów: łobeskiego, pyrzyckiego, polickiego, myśliborskiego, kamieńskiego, gryfińskiego i gryfickiego.

W poniedziałek 5 września br., w Maszewie zostały wręczone umowy w ramach programu Mały Strażak, który wspiera jednostki OSP w zakupie sprzętu i wyposażenia, potrzebnego w codziennej służbie.

W uroczystości wzięli udział między innymi: Artur Szałabawka i Michał Jach – posłowie na Sejm RP, wicewojewoda zachodniopomorski Tomasz Wójcik oraz nadbryg. Jarosław Tomczyk – komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Ubrania, hełmy, węże, motopompy, agregaty, pilarki, namioty pneumatyczne i inny sprzęt, niezbędny podczas akcji ratowania zdrowia i życia w ramach 5. edycji programu Mały Strażak trafi do Ochotniczych Straży Pożarnych, które – tuż po agresji Rosji na Ukrainę – solidarnie i w duchu bezinteresownego wsparcia przekazały swoje wyposażenie kolegom z Ukrainy – mówi Marek Subocz – prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Dofinansowanie otrzymały również OSP z Powiatu Gryfickiego:

  • Trzebiatów – 10.700 zł,
  • Cerkwica – 10.700 zł,
  • Brojce – 10.700 zł,
  • Niechorze – 10.700 zł,
  • Pobierowo – 10.700 zł,
  • Darżewo – 25.000 zł,
  • Karnice – 10.700 zł.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w tegorocznym naborze w programie Mały Strażak umożliwił Ochotniczym Strażom Pożarnym uzyskanie dotacji w wysokości do 90% kosztów zakupu sprzętu i wyposażenia. Maksymalna kwota wsparcia dla jednej jednostki to 25 tysięcy złotych. Łącznie w tegorocznej, 5. edycji programu, z dofinansowania w kwocie ponad 1,5 mln zł skorzysta 150 jednostek OSP z województwa zachodniopomorskiego.

Uwzględniając wszystkie edycje programu Mały Strażak, łączne wsparcie w wysokości prawie 5 mln zł trafiło do niemal 300 Ochotniczych Straży Pożarnych.

Źródło: WFOŚiGW w Szczecinie

Poprzedni artykułGryficcy Seniorzy w Trzęsaczu
Następny artykułPoszukiwania 75-latki zakończone sukcesem